Bize Hemen Ulaşın:

Tel: +90 216 225 8397

Mail: [email protected]

Dil Seçiniz:turkish english

Bulut Bilişim Nedir?

Kategori: Bulut Bilişim

Bulut bilişim, hizmetlerinize bilgisayarınızdan farklı olarak direk internet ortamından ulaşmanızı sağlayacak hızlı ve güvenilir bir yöntemdir. Dolayısıyla internetin olduğu her yerden buluta ulaşım sağlayabilirsiniz. Bulut bilişim, uygulamaları ve bilgileri sabit olan diskin içinde bakımını yapmak, oluşturmak ve yönetmek anlamına gelir. Çevrimiçi erişim sağlanmaktadır. Aynı zamanda verimli, hızlı ve güvenilirdir.

Bulut Bilişim Kimler Kullanmaktadır?

Bulut bilişim herkes için ideal bir depolama aracıdır. Bu nedenle herkes rahatlıkla kullanabilir. Bunun için internetin olması yeterlidir. Telefon ve bilgisayar, masaüstü fark etmeden internetin olduğu her yerden ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat bulut bilişim özellikle şirketler için özel bir donanım imkanı sunmaktadır. Sağladığı kolaylıkların arasında ölçeklenebilirlik ve esneklik gelmektedir. Böylece  

Bulut Bilişim Nasıl Çalışmaktadır?

Bulut bilişimin çalışma yöntemi temele üç farklı yöntemden oluşmaktadır.

  1. İnternet kullanıcıları ve internet sağlayıcıları kilometre fark etmeden anında aynı anda çevrim içi olarak birleşmesine fırsat sunar.
  2. Bulut bilişim hizmet sağlayıcıları veri merkezleri, uygulamalar ve veri fiziksel makine içerisinde depolamaktadır.
  3. Kullanıcıların bu verilere anında erişim yapması oldukça kolaydır.

Bulut bilişimi sağladığı hizmetler sayesinde şirketler ölçeklendirme, alt yapı sağlama, bakım ve veri yükseltme gibi işlemlere gerek olmadan şirket deneyimi sağlamaktadır. Çünkü bulut tabanlı abonelikler sayesinde ihtiyacı olan bütün bilgilerine aylık abonelik ile kolayca ulaşım sağlamaktadır.

Bulut Bilişimin Şirketler için Avantajları Nelerdir?

Bulut bilişimin şirketler için avantajları, arasında yer alanlar şunlardır.

Esneklik Avantajı

Esneklik avantajı sayesinde bilgiler cihazlar arasından esnek şekilde ilerlemektedir. Konum ve cihazlar arasında veriler güvenli şekilde ilerlemektedir.

Kolaylık Avantajı

Bulut bilişimle bilgileriniz güvenilir ve kolay ve hızlı şekilde depolanarak paylaşılmasına olanak sunar. Yalnızca depolama olarak değil de erişim açısından bakıldığında da oldukça kolaylık sağlamaktadır. 3-4 tane bilgisayarı veya 300-400 tane bilgisayarı birbirine senkron bir biçimde çalıştırarak bütün bilgilere herkesin aynı anda erişmesi bulut bilişim, yani online depolama sistemleri ile mümkün hale getirebilirsiniz.

Muhasebe Avantajı

Bulut bilişimi imkanları arasında muhasebe kolaylığı gelmektedir. Bulut bilişimle yapılan muhasebe kullandıkça ödeme sistemi yer alır. Bu sistem ile şirketler giderleri ve operasyonlar vergi avantajlı olarak kullanılır. Bu sayede daha esnek yatırım getirisi ile daha az atık oluşmasını sağlamaktadır.

Ölçeklenebilirlik

Bulut bilişim üzerindeki satıcılar müşterileri hakkında uygulamak istedikleri bilgi işlem arttırma ve eksiltme gibi hareketler olanak tanımaktadır. Bu sayede ölçeklenebilir şekilde dilediğiniz gibi küçültebilir ya da büyütebilirsiniz.

Salesforce Nedir?

Salesforce, müşteri ilişkileri yönetimi konusunda lider olan dünyanın en iyi CRM yazılım geliştirme bulut bilişim şirketidir. Kullanıcıların servis, müşteri bağlantıları, satış ve market analizi gibi şirket çalışanlarının yapacağı birçok işi aynı anda yapmak üzere tasarlanmıştır. CRM üzerinden sunduğu bütün çözümleri platform üzerinde toplamaktadır. 

Ayrıca departman ayrılıklarının oluşmaması için müşterilerin taleplerini perspektif şekilde ortak bir bünyede takip etmektedir. Aynı zamanda müşteri ağı ile özelleştirilmiş çözümler üreterek, şirketlerin gelişimi esnasında destekçisi olmaktadır.

Salesforce CRM Faydaları Nelerdir?

Salesforce CRM faydaları ile müşteri deneyimi sağlamaktadır. Müşterilerin ve şirket çalışanlarının deneyim kazandırmaktadır. Salesforce şirketler tarafından kullanımının kolay olmasını bir düğmeye basmak olarak anlatmaktadır.

Dolayısıyla şirketlerin hizmet ve ürün sunma konusunda bütün kolaylığı sağlamaktadır. Aynı zamanda mobil uygulama olması sebebiyle müşterilerin mobil üzerinden yapılan bütün işlemleri kolayca görmesini sağlamaktadır.

Salesforce ve CRM Çözümleri

Salesforce, CRM çözümü için dünyanın bir numaralı yazılım şirketidir. Aynı zamanda online yazılım kiralama iş modeli olarak ilk sıralarda yer almaktadır.  Salesforce ve dünya gününde yaptıkları ile ilgili olarak, CRM hizmetiyle tanınmaktadır. Bunun yanı sıra saha satış ekibi ekibi, dijital pazarlama platformu, satış sonrası yöntemi gibi birçok alanda müşteri başarı platformu adı altında kurumsal şirketler arasında, şirketlerin sorunlarını yönetebilecekleri çözümler sunan bulut tabanlı şirket pozisyonundadır.

Salesforce ve dünya gününde yaptıkları ile ilgili olarak şirkete ait hazır ürünlerinden başka ‘’App Cloud’’ ismiyle sunduğu platform hizmeti ile kurumsal olarak faaliyet gösteren şirketlerin, ihtiyaçlarını gidermek üzere çözümler üreten şirket konumundadır.

2022 Salesforce ve CRM Trendleri

Salesforce CRM sistemi, şirketlerin müşteri etkileşimini kurmak, müşteri hizmetlerini geliştirmek ve ticari faaliyetlerini arttırmak için ticari girişimlerinde yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla CRM’nin her zaman net bir hedefi bulunmaktadır.

Bu hedefler satışın gerçekleşmesi için müşterilerin ürün ve hizmetle ilgilendiği andan itibaren satışın gerçekleşmesine kadar, müşteri ilişkilerinin yönetilmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda CRM satış pazarlamadan ürün geliştirmeye kadar bütün operasyonlarda önemli yere sahiptir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Nano Works’ün Kurumlara Değer Yaratan Çözümleri İle Tanışın! Türkiye Bilişim Sektöründeki İş Ortağınız!

Açık Pozisyonlar İçin Kariyer. Sayfamıza Göz Atın!