Bize Hemen Ulaşın:

Tel: +90 216 225 8397

Mail: [email protected]

Dil Seçiniz:turkish english

Yapay Zeka, Bulut Bilişim ve 2022 İş Modelleri

Kategori: Bulut Bilişim

Günümüz teknolojilerinin gelişmesiyle beraberinde en çok gelişen alanlardan biride bilgi teknolojisi (bt) uzmanlarının yapmış olduğu iş alanıdır. bu kişiler bilgisayardaki yazılım ve donanım ile ilgili verileri toplayıp  kontrolleri yapar  egerki bir eksik veya başka bir düzenleme gerekli ise bunların inceleyip kontrollerini yapar. 2022 de en çok gelişen alanlardan ve ilgi duyulan alanlardan biri bulut bilişimdir. bilişim  uzmanları yani bu konudaki teknolojideki profesyoneller sürekli değişen çevre ile rahat hissetmeleri ve değişen altyapıya ve değişik gelişen teknolojiye ayak uydurabilmelidir bu yazıda bu teknolojilerinden bazılarına daha yakından bakacağız bilişim teknolojileri alanında  karlı bir kariyere nasıl hızlı erişeceği hakkında daha fazla bilgi edinin ve bu teknolojilerin gelişmesi ile birlikte bu alanlarda daha fazla uzman kişiye bilgi ve  beceriye ihtiyaç duyulduğundan dolayı bu konularda kendilerini geliştirdiğiniz takdirde birçok teknolojik alanda  dünya teknolojisinde birçok yeni iş alanı bu yöndedir. teknolojik beceriler ve bulutta karlı bir kariyere nasıl hızla erişeceği hakkında daha fazla bilgi edinin bulut sürekli değişiyor ve genişliyor. bu nedenle en son trendler ve gelişmelerden haberdar olmak rekabet gücünü korumak için çok önemlidir bulut üstel bir hızla büyüyor ve sonuç olarak bugün sahip olduğumuz beceriler her zamankinden daha alakalı güneydoğu asya’da yakın zamanda yaşanan bir pandemi 2020’ye gölge düşürdü ancak ekonomi büyümeye devam ediyor forrester research bulut bilişim pazarının 2022’de 5 büyüyeceğini tahmin ediyor bu da AWS(Amazon Web Servis)  veya diğer teknolojilerin  bulut bilişimde ilerleme olacağı anlamına  geliyor ve buna her zaman giderek  ihtiyaç duyulacağını anlamına geliyor. 

Bir bulut işini kurmak ve sürdürmek istiyorsanız Bulut becerileri güçlü gereksinimleri. 

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlama endüstrisi sürekli değişiyor ve gelişiyor. Bu da en son trendleri ve teknolojileri takip etmeyi önemli kılıyor içerik pazarlamasında başarılı olmak için pek çok yumuşak ve zor becerileri  beraber öğrenmek  gerekir ve bir gerekliliktir en önemlilerinden bazıları yazma, sosyal medya, Seo, e-posta pazarlaması, proje yönetimi, tasarım ve uygulamadır. İçerik pazarlaması potansiyel müşterilere ulaşmak ve onları sabit müşteriye dönüştürmek için bir stratejidir. Bu alanda çok yönlü başarılı olmak için, en değerli  içerik pazarlama yeteneklerini geliştirmelisiniz.Gelişmiş araçları kullanarak yazım hatalarını kontrol etmelisiniz.Ayrıca çabalarınızı buna göre şekillendirme bilmeniz için içerik pazarlamasındaki en son trendlerin farkında olmanız ve yakından takip etmeniz  gerekir.

Özetle Pazarlama uzmanları, çeşitli araç ve teknikleri ve birçok araç ve teknik kullanabilmelerinin yanı sıra bir içerik yönetim sistemi kullanabilmelidir,analiz yazılımının nasıl kullanılacağını ve hatta içeriği belirli bir hedef kitle için nasıl özelleştirebileceğinizi öğrenmeniz gerekebilir. içerik pazarlamacıları özellikle de yeni başlayanlar için eğitim çok önemlidir içerik pazarlama sektörü sürekli değişiyor ve bu teknolojide geri kalmak istemiyor iseniz buna uyum sağlamanız gereklidir.

Yapay Zeka 

AI(yapay zeka) birçok kuruluş işletme için bir faydası çok fazla olan bir  nimet olabilirken aynı zamanda yoluna taş koyan bir engel de olabilir bu nedenle bu alanda gerekli becerilerin edinilmesi önemlidir. 

Veri bilimcileri ve yapay zeka mühendisleri, aktarım hızı ve petabaytlar dahil olmak üzere büyük hacimli verilerin nasıl ele alınacağını bilmelidir.İhtiyaç duydukları beceriler Hadoop,gibi büyük veri teknolojilerindedir.Ayrıca mükemmel problem çözme becerilerine sahip olmalı ve çeşitli veritabanlarını kullanmalıdır. Rahat olmalıdır ve 2022 için en önemli yapay zeka becerisi birçok kuruluş için temel bir yetkinlik haline geliyor yakın tarihli bir araştırma Amazon’un talebi tahmin etmek için AI kullandığını gösteriyor makine öğrenimi algoritmaları kaç ürün satmaları gerektiğini tahmin edebilir ve AI bu alanına perakende ile sınırlı değil cerrahi robotlar ve yüz tanıma yazılımları için de kullanılıyor Ancak bu işler istatik ve yazılım tasarımında bir temel gerektirecektir.

Uzaktan Erişim Ve İş Birliği

Salgın bize uzaktan çalışmanın gerçekten ekip üyelerinizin ustalaşması gereken bir beceri olabileceğini öğretti.

Çalışma ekibiniz özellikle bu salgın döneminde dahada aşina olduğumuz dağınık çalışma şekline çalışanların koordineli bir şekilde  işbirliği zor olabilir tüm ekipler için Örneğin Google Meet, Microsoft Teams gibi  doğru araçlara ve altyapıya sahip olmak işbirliğiniz ve iletişimimizi geliştirmek için çok önemlidir tüm ekip üyelerini birbirine görebilir ve projenin mevcut durumu hakkında ayrıntıları paylaşabilir Düzenli bir toplantı yapmak yararlıdır.

Web Geliştirme

Web geliştirme de başarılı bir kariyere sahip olmak istiyorsanız işverenlerin geliştiriciler de arada becerileri derinlemesine anlamanız gerekir işte 2022 için gereken en önemli beceriler:SEO( arama motoru optimizasyonu) HTML,, CSS JavaScript bu beceriler herhangi bir geliştirici için gereklidir şirketler için esastır ve bu alanda rekabetçi olmak esastır işe alınma şansımızı artırmak için bu becerileri öğrenin.

HTML, CSS ve java’ya zaten aşina olsanız da internet sürekli olarak gelişmektedir bu becerilere olan talep artmaya devam ettikçe en yeni web geliştirme becerileri yüksek talep görecektir kısa yazılım geliştirme kursları size en son teknolojiler ve programlama dilleri ile tanıştıracak bu becerilerle kullanıcıların hayal bile edemeyecekleri şekillerde etkileşime giren etkileşimli web siteleri oluşturabileceksiniz .Web siteleri ve uygulamalar oluşturmak için kullanılan en yaygın diller HTML,PHP ve Python’dur.  JAVASCRİPT HTML/CSS en popüler programlama dilleridir ancak Ruby gibi yeni dilleri öğrenmek önemlidir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Nano Works’ün Kurumlara Değer Yaratan Çözümleri İle Tanışın! Türkiye Bilişim Sektöründeki İş Ortağınız!

Açık Pozisyonlar İçin Kariyer. Sayfamıza Göz Atın!